S prvými školskými tabuľkami sa stretávame až začiatkom 19. storočia, kedy sa používali výhradne ako zošity, keďže papier na písanie bol drahý. Neskôr sa bridlicové doštičky zväčšili, a tak mohli učitelia písať poznámky súčasne pre všetkých  žiakov, kým dovtedy sa im musel venovať individuálne.

Čierne tabule neskôr nahradili matné zelené. Ich veľkou výhodou je ich dlhoročná trvanlivosť. Ľahko sa na ne píše čitateľne, pretože nie sú klzké. Dajú sa ľahko zotrieť mokrou handrou alebo špongiou, no na druhej strane sa s nimi spája veľa špiny. Kriedy produkujú prach, čo nemusí prospievať alergickým a astmatickým deťom. Navyše nie sú vhodné pre použitie v miestnostiach, kde sa napríklad nachádzajú počítače. Ich využitie sa pomaly vytráca.

Biele tabule na popis fixom sú modernou obdobou klasických tabúľ na popis kriedou fungujúcich na princípe napíš a zotri. Ich popularita vzrástla až pred pár rokmi, kedy sa stali praktickou a čistou pomôckou v kanceláriách a školských triedach. Biela tabuľa sa môže, okrem iného, použiť aj ako dobrý podklad pod premietaný materiál. Písacím médiom sú špeciálne zmazateľné fixy, ktoré nie sú chúlostivé na kontakt s vodou. Takisto ich používaním nevzniká prach a jednoduchšie sa držia v prstoch ako kriedy.

Na www.zakladnaskola.eu nájdete bohatý sortiment školských i organizačných tabúľ. V ponuke nie sú len jednodielne tabule, ale aj viackrídlové s možnosťou výberu rôznych druhov povrchov. V ponuke nájdete aj dva typy násteniek, flipcharty a paravány. Podľa svojich potrieb si zákazník môže vybrať aj nevyhnutné príslušenstvo k tabuliam.

Naše online obchody

zakladnaskola.eu

Predskolák.sk

Predskolák.eu