Kolísadlá sú určené pre deti od 3 do 12 rokov. Všetky pružinové hojdačky sú certifikované. Svojou farebnosťou a dizajnom skrášlia každé detské ihrisko. Základom pre výrobu kolísadiel je vodeodolná preglejka, samozrejmosťou je náter odolný poveternostným podmienkam.

Pri hojdačkách sú využívané špeciálne pružiny, ktoré sú striekané práškovou farbou a sú využiteľné 1.000 000 krát. Všetky šróby a kovové časti sú pozinkované, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Šróby sú navyše uložené v špeciálnych plastových záslepkách kôli bezpečnosti aj estetike kolísadla.

Montáž pružinových hojdačiekPružiny sú špeciálne testované. Všetky ponúkané pružinové hojdačky spĺňajú Európske normy EN 1176 a EN 1177.

Tu nájdete kompletnú ponuku pružinových hojdačiek a kolísadiel dodávaných spo- ločnosťou Maquita – Educational Materials Distribution.

 

Montáž je možná upevnením tromi spôsobmi:

1. Najbežnejším a odporúčaným spôsobom je montáž do trávnatého porastu. Kovový podstavec sa zakope do jamy o rozmere cca 50 x 60 cm, do hĺbky približne 50 cm. Na podstavec sa prichytí piatimi háčikmi pružina s kolísadlom. Jama sa potom len zasype hlinou. Pri tomto druhu montáže sa životnosť pružiny môže predĺžiť až o 20%. Pružiny sú testované na 500 000 cyklov a pri montáži do zeme sa pružina namáha najmenej zo všetkých spôsobov montáže.

2. Montáž do betónu je tiež možná, tento spôsob montáže však neodporúčame. Pružina sa namáha najviac zo všetkých spomínaných spôsobov montáže. Pokiaľ by kolísadlo bolo namontované na betónovom podklade, je nevyhnutné kvôli bezpečnosti okolie kolísadla pokryť bezpečnostnou gumovou dlažbou, ktorá spĺňa normy podľa kritickej výšky pádu.

3. Upevnenie na drevenom podstavci je určené a doporučené iba pre pružinové hojdačky jednomiestne. Je určené pre interiérové umiestnenie. Ak je potrebné hojdačku premiestňovať pri rôznych detských akciách na rovnom povrchu. Približná hmotnosť jednomiestnych pružinových hojdačiek na drevenom podstavci je 30 kg.

Bezpečná zóna v okolí kolísadla je 150 cm.

Naše online obchody

zakladnaskola.eu

Predskolák.sk

Predskolák.eu