Spánok je nevyhnutný pre zdravie a rast detí. Spánok podporuje bystrosť, pamäť a výkon. Deti, ktoré majú dostatok spánku, sú menej náchylné na problémy so správaním a náladovosťou. Preto je veľmi dôležité, aby si deti už od skorého veku budovali dobré spánkové zvyklosti. Koľko spánku vlastne dieťa potrebuje? Je nutné si uvedomiť, že každé dieťa je iné a má iné potreby. V tabuľke nájdete odporúčané dávky spánku pre dané vekové kategórie.

Deti vo veku 3-6 rokov spia okolo 11 hodín denne. Už v tomto veku nastávajú prvé ťažkosti so zaspávaním a budením sa počas noci. S dozrievajúcou predstavivosťou sú deti častou obeťou nočných môr. V tomto veku takisto vrcholí námesačníctvo. Nekvalitný spánok môže vyústiť do kolísania nálad alebo problémov s pozornosťou.

S obľúbenými lehátkami DeLux budú deti spať ako v kolíske. Lehátko je vyrobené z oceľových rúrok, rohy, a zároveň nohy v jednom, sú plastové. Jednotlivé prvky sa dajú na seba jednoducho napojiť. Lehátko nemá ani jednu ostrú hranu. Skrutky sú dobre skryté. Medzi konštrukciou je natiahnutá porézna látka z nehorľavého a netoxického materiálu. Pnutie látky je také silné, že sa neuvoľní ani mnohoročným používaním. Medzi látkou a konštrukciou nie sú žiadne medzery, ktoré by spôsobovali zranenia. Lehátko je skonštruované tak, aby sa neprevrhlo. Výhodou lehátka DeLux je jeho hygienickosť. Na konštrukcii sa nenachádzajú žiadne diery alebo neprístupné miesta, ktoré by sa nedali jednoducho očistiť. Aj vďaka pórovitosti látky a absencie matraca sa v lehátku neudržujú žiadne baktérie a prach.

Lehátka sú stohovateľné. Ich uskladnenie nezaberie veľa miesta, pretože sú nízke a plynulo do seba zapadnú. Pre jednoduchšiu manipuláciu s lehátkami je vhodné zakúpiť si prepravný vozík na kolieskach.

Rozmery lehátka: 133 x 57 x 15 cm. Nosnosť: 50 kg.

Naše online obchody

zakladnaskola.eu

Predskolák.sk

Predskolák.eu