Výber nábytku do predškolských zariadení je nie ľahkou záležitosťou. Predškolská dochádzka by mala deťom poskytovať tréning základných schopností ešte pred nástupom na základnú školu. Súčasťou tréningu je naučiť deti vhodne sa správať v kolektíve a postupne ich pripraviť na pravidelnú školskú dochádzku. Úlohou predškolského nábytku je preto skĺbiť domácku atmosféru, aby sa dieťa cítilo istejšie, s prvotnými náznakmi školského prostredia.

 

Nábytok musí byť atraktívny, aby stimuloval zmysly detí. Myslite na to, že príjemný vzhľad nábytku môže malé deti motivovať k učeniu či hraniu. Nudný šedivý nábytok spôsobuje deťom zlú náladu, preto treba dbať na to, aby vyžaroval pozitívne vibrácie.


Pri výbere nábytku je nutné zohľadniť niekoľko kritérií. Pri otázke bezpečnosti treba skontrolovať, či sú úchytky na dvierkach silno pripevnené, stabilitu prvkov, ostrosť hrán a rohov. Nábytok musí byť takisto prispôsobený detskej perspektíve. Poličky na hračky alebo knižky je najlepšie umiestniť hneď pri zemi, aby boli dostupné všetkým deťom. Najmä v materskej škole je nutné myslieť na ľahkú uskladniteľnosť stolov i stoličiek pre potreby získania priestoru na hranie či besiedku. Pri kúpe stoličiek do predškolského zariadenia je okrem skladovacích možností nutné zohľadniť komfort, skladovací priestor, ich veľkosť a pevnosť a samozrejme kvalitu. Takisto treba brať ohľad na vek detí a výšku stolov. Usporiadanie triedy ako takej je takisto veľmi dôležité. Správna priestorová organizácia miestností v materskej škole napomáha ľahkému chodu vyučovania.


Všetky kritéria pre atraktívny a kvalitný predškolský nábytok spĺňajú výrobky českej firmy TVAR v.d. Klatovy, ktorá je jedným z najstarších obchodných partnerov spoločnosti Maquita, s.r.o. Táto česká firma pôsobí na trhu už od polovice minulého storočia. V posledných rokoch sa koncentruje najmä na vybavenie materských škôl v Českej republike a v zahraničí. Maquita, s.r.o. je výhradným zástupcom tejto firmy na Slovensku. Celý sortiment je pestrofarebný, vyrobený z kvalitného dreva a kombinovaný s plastovými prvkami. K dispozícii sú nielen samostatne stojace skrinky či regály, ale i celé sektorové zostavy. Na prianie zákazníka je výrobca ochotný navrhnúť nábytkovú zostavu na mieru.


Nábytok pre materskú školu nie je lacnou záležitosťou, no snažíme sa ponúknuť tovar pre každý rozpočet.


 
Naše online obchody

zakladnaskola.eu

Predskolák.sk

Predskolák.eu