Keď vypustíte skupinu detí do otvoreného priestoru so skalami, polenami a stromami, v priebehu pár minút budú na nich rozlezení. Deti jednoducho milujú výšky, od prírody sú lezcami. Lezenie pre nich znamená spôsob objavovania sveta, naučí ich určiť si cieľ a dosiahnuť ho. Dieťa navyše cíti veľké zadosťučinenie, keď vylezie vyššie ako naposledy.

Z bezpečnostných dôvodov je vhodnejšie mať lezeckú stenu, ako nechať deti testovať si svoje schopnosti na plotoch alebo strechách. Teraz vám predstavíme preliezačky, na ktorých môžu deti do sýtosti rozvíjať svoj lezecký inštinkt.

Horolezecké steny K1K2 sú skonštruované na princípe obojstranných vertikálnych tabúľ, na ktorých sú upevnené lezecké chyty. Sú vyrobené z veľmi tvrdej zmesi polyesterov. Nesajú vodu, takže sú vhodné aj na použitie v exteriéri. Rozmery tabúľ sú 150 x 250 cm pre K1 a 150 x 230 cm pre K2.

Steny Chabenec, ChočChopok majú áčkovú konštrukciu. Ich rozmery sú identické (130 x 100 x 180 cm), ale prevedenie sa mení. Chabenec obsahuje stenu s chytmi a sieť, Choč rebrinu a sieť, Chopok stenu s chytmi a rebrinu.

Všetky preliezačky sa montujú betonážou do zeme, takže ich stabilita je nepochybná.

Doprajte deťom zážitok z lezenia!

Naše online obchody

zakladnaskola.eu

Predskolák.sk

Predskolák.eu